Úvodní stránka
Sdílet na Facebooku
© Martin Jakš 2008

12.9.2011

Letošní novinkou na lyžařském letním mistrovství republiky byl tříetapový závod. V sobotu ráno byl na programu prolog na necelé tři kilometry na trati přímo za Tipsport arénou v Liberci. V tomto úvodním sprintu zvítězil Martin Koukal, za kterým jsem zaostal o 5 vteřin. Druhá etapa na nás čekala hned odpoledne v areálu ve Vesci. Jel se závod na 21km volnou technikou. Startovalo se podle výsledků z prologu v obráceném pořadí, tak jsem měl největšího soupeře za zády. V rychlém závodě se mi podařilo Martina za sebou udržet (i díky jeho defektu s holí), a tak jsem zvítězil o 10 sekund a do nedělního výběhu jsem měl nastupovat s náskokem 6 vteřin. Martin ale běh na Ještěd musel kvůli odražené patě odříci. Vybíhal jsem tedy se solidním náskokem na druhého Dušana Kožíška a ten se mi do cíle ještě podařilo navýšit. Na druhé a třetí místo se v celkovém pořadí po výběhu nakonec ještě před Dušana dostali Ondra Horyna a Jirka Horčička. Nový koncept tří závodů byl dle mého názoru zajímavým zpestřením. Jak pro diváky, tak i pro závodníky, i když byl poměrně náročný. S výsledkem jsem spokojený a myslím, že odráží prozatím výbornou letní přípravu. Po týdenním odpočinku bychom měli vyrazit 18.9. na prvníletošní soustředění na ledovec do Rakouska.